קייטרינג לאירועים בטבע

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים נוטשים את אולמות וגני האירועים המוכרים ומחפשים פתרון יצירתי יותר ובנאלי הרבה פחות.

אותו פתרון נמצא, פעמים רבות, בחיק הטבע, המהווה אופציה מצוינת לעריכת אירועים מכל סוג: חשבו על חתונה, למשל, שבתנאים אלה לא יכולה שלא להיות רומנטית במיוחד.

אבל מה לגבי ההיבט הקולינרי של אירועים בטבע? כדי לענות על התשובה לשאלה זו, חשוב לסקור את המאפיינים של חברות קייטרינג המציעות את השירות הזה בדיוק.

המאפיינים העיקריים של קייטרינג בטבע

קייטרינג בטבע, ברמת ההגדרה הבסיסית מאד שלו, אינו שונה מקייטרינג הנערך במקומות סטנדרטיים יותר לעריכת אירועים. חברת קייטרינג מקצועית תכין את התפריט המגוון, שתואם מראש עם מארגני האירוע, ואף תעסוק בהגשה שלו לאורחים הלכה למעשה, או אפילו בנקיון מקום האירוע, מהבחינה הזו, לאחר שהוא יסתיים.

מעבר להגדרה הזו, חשוב להדגיש שמדובר בתחום רחב לכל הדעות.

חברות קייטרינג עשויות להציע, מבחינה קולינרית, כל סוג של תפריט, או אפילו להציע את האפשרות לשלב בין מספר סגנונות אוכל באירוע. אוכל ישראלי, אירופאי, אסייתי, דרום אמריקאי, דרוזי, בשרי, חלבי – מגוון האפשרויות כאן הוא פשוט אינסופי. הבחירה צריכה להיעשות בהתאם למספר האורחים, למאפיינים שלהם ולטעם האישי של מארגני האירוע.

חשיבותו של ניסיון

עריכת אירועים בטבע נחשבת למורכבת בכל קנה מידה, כאשר הדברים אמורים גם בכל הנוגע להיבט הקולינרי שלהם.

לא כל חברת קייטרינג אכן יכולה לפעול במקומות הנמצאים תחת כיפת השמיים, ולכן לא כוללים בהכרח את התשתיות הנדרשות להכנת האוכל. עם זאת, החברות המקצועיות בתחום יוכלו לבצע את מלאכתן בכל מקום באשר הוא, תוך התאמה מלאה לתנאים ששוררים בו. לכן, ניתן להיות רגועים, מהבחינה הזו, אם בוחרים חברה בעלת ניסיון רב בעריכת אירועים מהסוג הזה.

יש להיפגש עם חברת הקייטרינג, או לכל הפחות לסקור את התפריט שהיא מציעה. בתחום זה, כמובן שטעימה של מנות ייצוגיות מהתפריט של חברת הקייטרינג יכולה רק לסייע בהתרשמות ממנה. חשוב לתאם עם החברה את כל ההיבטים הקשורים לעריכת האירוע, למשל בכל הנוגע לסוג המנות שיוגשו, אופן ההגשה, מועדי ההגשה וכיוצא בזה.