קייטרינג לאירועים קטנים

קייטרינג לאירועים קטנים

מה גורם לאירוע להיות מוצלח באמת? כאן, כמעט כל מי שנכח באירוע יסכים על משתנה משמעותי בעל השפעה עצומה: האוכל המוגש בו. גם כשזה נוגע לאירועים קטנים, ברורה החשיבות של האוכל האיכותי, ויש שיגידו שאפילו יותר מאשר במצבים אחרים. מהן האפשרויות בבחירת קייטרינג לאירועים קטנים? ואיך עושים את זה נכון?

מבחינה קולינרית, הגודל כן קובע

כבר בנקודה הזו, חשוב להדגיש כי המונח “אירוע קטן” הוא, כמובן, יחסי: אירוע מוגדר ככזה לרוב באם מספר האורחים בו לא עולה על 200, מספר שאין לזלזל בו כלל וכלל. ובכל זאת, עצם ההגדרה האירוע כקטן משנה את ההיבט הקולינרי שלו במידה ניכרת. במקום לפנות למכנה המשותף הרחב ביותר, כפי שעושים כאשר האירוע כולל מאות על גבי מאות של מוזמנים, אפשר להתחשב במאפיינים של האורחים, שנוטים להיות קרובים לחתני השמחה, וליצור תפריט המתאים להם.

מספר האורחים המצומצם מאפשר גם ליצור עבורם תפריט איכותי ביותר: כאשר התשלום לחברת הקייטרינג הוא פר מנה, ברור מדוע מדובר כאן בהוצאה כללית נמוכה יותר מאשר באירועים גדולים. מכאן, שאפשר ואף מומלץ לבחור במנות עשירות, משודרגות או אולי אפילו יוקרתיות.

אז איך מתחילים?

באם מעוניינים בקייטרינג לאירוע קטן, נכנסים לשדה משחק רחב במיוחד, עם מגוון אינסופי של אפשרויות. הסוגיה המשמעותית הראשונה שיש להחליט לגביה היא סוג המזון שיוגש לאורחים. קיים הבדל עצום בין קייטרינג בשרי לבין קייטרינג חלבי, מן הסתם, או לחילופין בין קייטרינג המתמחה באוכל מסורתי (דרוזי, למשל) לעומת אוכל אסייתי. כאן, אפשר להתחשב במאפיינים של האורחים, אם כי גם הטעם האישי של מארגני האירוע יכול בהחלט להיכנס לתוך המשוואה.

יש לתאם עם חברת הקייטרינג את סדר הגודל של האוכל שהיא תספק, פועל יוצא של מספר האורחים המשוער באירוע: חשוב לקחת מקדם ביטחון, ולו מכיוון שאף פעם לא ניתן להעריך במדויק את מספר האורחים שיגיעו בפועל. יש לבדוק את זמינותה של החברה, הן בכל הנוגע לתאריך האירוע והן מבחינת המיקום שלו, ולתאם איתה מוקדם ככל האפשר: חברות קייטרינג נוטות להיות עמוסות בתקופות ארוכות לאורך השנה.